ÜRÜN FİLTRELERİ ÜRÜN FİLTRELERİ

Organik Polifloralı Bal

Polifloralı çiçek balı ne demektir? Poli latince çok, flora ise bitki anlamındadır. Kaynağı çok çeşitli çiçekler olan bala, polifloralı çiçek balı denir.

Organik Bal dediğimiz zaman ise Kovanların bulunduğu bölgede Zirai ilaçlama, Egzos gazından uzak bölge ve ilaç kalıntısı olmayan ve denetiminin sertifikasyon kuruluşları tarafından denetlenerek sertifiklandırılan bal türüdür.

Yörükçayır Şahbaz Çay ve Murat Çay ın üretimini yaptığı Organik bal ve Arı ürünleri markasıdır. Mersin Erdemli' Boynuinceli yaylasında da üretilmektedir. Yörük kültürü ile Boynuinceli Yaylasın da Mersin Toroslarında yaşayan Çay ailesinin yüzlerce yıllık geleneksel üretimi olan Karakovan ve Polifloralı balımız Organik tarım yönetmeliğine uygun olarak üretilmekte paketlenmektedir

Şahbaz Çay ve Murat Çay ın ( Baba ve Oğulun ) Üretimini yaptığı Yörükçayır Balı Dededen Toruna İlkeleriyle Çay ailesi olarak Toros dağlarının zirvesinde bulunan Boynuinceli yaylasında arıcılık geleneğimizle ve Yörük kültürü, gelenekleriyle 300 yıldan beri devam etmekteyiz.